REKTÖRLÜK

Rektörlük Açıklaması

Değerli öğrencilerimiz,

Bildiğiniz üzere, Koronavirus salgını neticesinde YÖK kararı ile 13 Mart tarihinde eğitime ara verilmiş ve yine YÖK kararı ile 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilmiştir. Bu süreçte İstinye Üniversitesi olarak birinci önceliğimiz öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin ve idari personelimizin sağlığının korunması ve öğrencilerimizin kesintisiz olarak eğitim-öğretimlerine devam etmesi olmuştur. Ayrıca, ilk günden bu yana tüm öğrenci ve çalışanlarımıza sağlık konusunda hastanelerimiz ve değerli hocalarımız aracılığı ile destek vermekteyiz.

Uzaktan eğitimi en iyi şekilde yürütmek için, açıldığımız günden beri yaptığımız yatırımların karşılığı olarak sistemimiz aksamadan çalışmaktadır. Uzaktan eğitim sizler kadar bizler için de alışkanlıklarımızı yıkan yepyeni bir düzen. Bu düzeni aksaksız hale getirmek için tüm idari kadrolarımız ve tüm öğretim elemanlarımız var gücüyle ve fedakarca çalıştı, çalışmaya devam ediyor. İstinye Üniversitesi, akademik ve idari personelini ‘evden çalışma’ düzenine geçiren ilk üniversitelerden biri oldu. Çünkü birinci önceliğimiz hep ve her zaman tüm İstinye ailesinin sağlık ve güvenliğiydi. Şimdi bizler de sizler gibi evlerimizde, sizlere kampüs ortamında kavuşacağımız günü iple çekiyor ve bu yeni çalışma düzeninde sizlere en iyisini sunmak için akademik ve idari kadrolarımız ile tam ve eksiksiz bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Yaz aylarında yapılacak telafi ders ve uygulamaları için şimdiden planlamalarımızı yapmış durumdayız. Tüm bunlara ilave olarak, Üniversitemizin sosyal hayatına büyük bir değer katacak olan Topkapı Kampüsü ek binalar inşaatına ara vermeden devam ederek üniversitemizin ve sizlerin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Tüm dünyanın büyük bir mücadele verdiği bu zor dönemi hep birlikte atlatacağız. Öğretim ücretleri ile ilgili sizlere gönderdiğimiz mesaj, her yıl bu zamanlarda ilan ettiğimiz ve erken kayıt avantajlarından yararlanmak isteyen siz sevgili öğrencilerimizden bizlere gelen ‘erken kayıt yaptırma’ yönündeki taleplerin sonucu idi. Yeni eğitim-öğretim yılına, eğitim-öğretim kalitemizden ödün vermeden başlayacağız.

Birlik ve beraberlik içinde, İstinyelilik ruhunun verdiği güçle, bu zorlu süreci en kısa zamanda atlatacağımıza, sizlerin gülen yüzleri ile anlam kazanan Üniversitemizde hep birlikte hedefimize yürümeye devam edeceğimize yürekten inanıyoruz. Bu vesile ile, sizlerle ilerleyen günlerde uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden bir araya gelerek görüşme fırsatımız olacağını belirtmek isterim.

Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Erdal Karaöz

Rektör