REKTÖRLÜK

Uluslararası İş Birliği Ziyareti

İstinye Üniversitesi ve Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk- Kazak Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında İSÜ Topkapı Kampüsü’nü ziyaret eden Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk- Kazak Üniversitesi akademisyenleri ve uzman doktorları araştırma ve uygulama laboratuvarları hakkında yerinde bilgi aldı.

İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz’le bir araya gelen heyet; İstinye Üniversitesi ARGE’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Ulukaya, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Abdullah Olgun, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Serkant Ali Çelik ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Fahri Erenel’in İstinye Üniversitesi'nin ARGE çalışmalarını, eğitim altyapısını, yüksek lisans ve doktora programlarını detaylarıyla anlatan sunumlarını takip etti.

Yapılacak iş birliklerinin tüm yönleriyle değerlendirildiği toplantıda söz alan Prof. Dr. Erdal Karaöz, ‘’Üniversitemiz gücünü, uluslararası alanda adından söz ettirecek ARGE çalışmalarına katılma misyonu ve Türkiye’nin en büyük sağlık grubu olan MLP Care ile aynı çatı altında yer almasından alıyor. İmzaladığımız protokol doğrultusunda Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk- Kazak Üniversitesi’ne bağlı sağlık profesyonellerini hastanelerimizde gözlemci olarak kabul edeceğiz.  Nitelikli akademik kadromuz ve bilimsel deneyimimizle de Kazakistan’da gerçekleştirilecek eğitim ve sağlık atılımlarında fark yaratacak görevlerde yer almak istiyoruz.’’ sözleriyle İstinye Üniversitesi’nin iş birliğindeki öneminin altını çizdi.